Štavionica 22 [Poruka]: GLASANJE

Teme, diskusije i glasanje

Moderator: Scordisk

ratiger
Stara cura

14 Jun 2018, 18:20

Kao odgovor na temu ,,Poruka" izlučene su nam tri poruke. Priče. Isporučene. Evo ih:

1. Ključ
2. Težina krvi
3. Gospodari lovine

Šta vi velite?

Eno platna tamo -> Platno.
Pensamientos del Rata-tiger.

iracane

14 Jun 2018, 19:37

Tri price, tematski vrlo zanimljive, sad mi je i nekako zao sto nisam ucestvovo u ovom krugu, da ukrstim koplje sa autorima, al' nisam bio u tehnickim mogucnostima, nadam se da cu skorije resiti i taj problem i ucestvovati u narednim krugovima.

Sve tri price sam procutao u dahu, i kao sto sam vec rekao vrlo su mi interesantne...

1. Kljuc- ideja mi se dopala, al nekako mi je previse povrsna, kao da sam cutao neki izvestaj vazne fudbalske utakmuce. Ocena: 3 (samo zbog ideje za pricu)
2. Tezina krvi- ova mi se prica najvise svidela, i ako sam ocekivao da ce ona zarobljena ratnica nositi poruku, i da ce nesto napraviti, uspio/la si me iznenaditi. Ocena 5.
3. Gospodari lovine- jedina prica od ove tri koju sam citao dvaput, prvu put mi je bila konfuzna, i nista skontao nisam, posle drugog citanja sve je bilo jasno. Nekako sam stekao utusak da je cela prica bila poruka citaocu. Ocena: 4.5 ( jer dajem blagu prednost Tezini krvi)

Toliko od mene. Zamolio bih nekog da moje ocene unese na platno. Hvala.... :D

ratiger
Stara cura

14 Jun 2018, 22:36

Evo uneo ja, ptico rana :)
Pensamientos del Rata-tiger.

Eli
Polumag

15 Jun 2018, 08:34

I am back! :) Uuuu, sviđaju mi se priče, ovo je po meni jedan od boljih krugova. Sve tri su jasne, tu i tamo mi je nešto zaparalo oči. Prosto žalim što nisam učestvovala. Aj da se bačim na komentare: Prva p
"Čak i da nam zatreba samo jednom u životu, mač treba uvek nositi."
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.
Samoća je put kojim sudbina želi čovjeka dovesti sebi samome."

Eli
Polumag

15 Jun 2018, 09:44

Sorry, puko mi net Prva priča mi se najmanje svidela
.Radnja pretrpana dijalozima. Previše likova, mogla se ideja koja mi se zaista sviđa razraditi i sa upola manje likova. Činilo mi se na prvo čitanjeda su sva božanska stvorenja poređana nasumično. Tek na drugo čitanje sam skapirala da tu ima malo gejmenovskog jumora što svakako podržavam. Ok, tu se negde provlači da treba da se šalje poruka, ali.... Pristup tematici nije ispunio moja očekivanja. Ocena 3,5

Eli
Polumag

15 Jun 2018, 09:47

Druga priča. Ok. Ovde sam uvidela drugačiju grešku. Previše sam stekla osećaj da je ovo deo veće celine. Treba malo brusiti stil. Drugi deo priče izbaciti i samo ubaciti neko objašnjenje u prvi deo
I tako dolazimo do sjajne priče. Inače, pohvaljujem lepu poruku. Ocena 4

Eli
Polumag

15 Jun 2018, 09:50

Treća priča. Moj favorit u ovom krugu. Ocenu smanjujem za pola polutke zbog ponavljanja reči "lov" i "lovina". Sjajan pristup tematici i priči. Nemam ovde nekih većih zamerki. Ocena 4,5

TheNamelessOne
Jesaul

15 Jun 2018, 11:46

1. Ključ
Sviđa mi se tematika i ideja, nešto po mom ukusu. Vidi se da je pisac potkovan znanjem iz oblasti. Zamjerka ide na prevelik broj likova. Previše dijaloga ovakvoj priči leži jer bi je malo teže ispričati na drug način. Vrati li se autor na ovo ponovo i sredi, bila bi ovo sjajna priča. Ocjena 4

2. Težina krvi
E ovo je pobjednička priča u ovom krugu. Definitivno mi leži, atmosfera, stil, sve upakovano onako kako volim. Jeste da djeluje kao dio veće cjeline, ali sasvim je dovoljno sve postavljeno da se vidi da je ovo samostalni uradak. A i ako jeste dio veće cjeline, bring it on :D Ocjena 5

3. Gospodari lovine
Zanimljiva ideja, sviđa mi se. Realizacija ne baš. Moglo se ovo puno bolje iskoristiti, dodati više jeze, više atmosfere. Ako bi se vratilo na početak i ponovo napisalo, mogla bi ovo biti veoma dobra priča. Izbaciti obraćanje lovca čitateljima i pojedine dijelove jer ne idu u priču, prebaciti sve u vrijeme lova, ući u glavu lovca. Inače, cijeli ovaj sloj društvene kritike i poruke mi nikako ne ide uz ovu priču, ali možda je samo do mene. Ja vidim potencijal za dobru horor priču. Ocjena 3
Fear names. Names have power in identity. Others can use names as weapons. Names are a hook that can be used to track you across the planes. Remain nameless, and you shall be safe. I am the Nameless One.

HBK
Levenbreh

16 Jun 2018, 11:50

1 - Ključ

Raznolike mitologije i likovi iz istih. Kao veliki obozavalac istih, iako i dalje postoji mnogo rupa koje treba da popunim i stvari da naucim iz onih manje poznatih, uzivao sam citajuci pricu. Oduvek sam imao ideju o spajanju vise mitologija u jednu, i formiranje univerzalne price koju je autor uspeo sjajno da docara, naravno noseci odlicnu poruku i time je uspeo da odradi cilj kruga. Zamerka, kao sto je neko gore napisao - na preveliki broj likova, jer sve ih ugurati u 9000 karaktera zahteva zrtvovanje zarad karakterizacije istih. Tako da sam osetio licnost i dubinu jedva dva lika. Odlicna postavka za roman, ali ne i pricu. Moj favorit u ovom krugu. 4.0
"Sometimes I can feel my bones straining under the weight of all the lives I'm not living."

El Hefe
Čorbadži-

17 Jun 2018, 03:03

1. Ključ - Priča mi se sviđa. Mane, puno dijaloga, a da zapravo niko nije opisan, bar tri lika sa po jednom rečenicom, samo da se pokaže da su tu. I prestanite pisati otvorene krajeve, ovo opet može izrasti u novelu.
2. Težina krvi - Zabavna priča, uživao sam. Mane, pa one su ozbiljne, ko to ne bi takvog zarobljenika dobro pregledao? Dakle, ne, ne može ovako ili objasni kako ga je sakrila ili ovo ne valja. Druga mana, ja sam iz priče shvatio da oružje uništava sve planete, sav život, a ono priča ide dalje i to sa dva lika kojima nije ništa.
3. Gospodari lovine - Za razliku od prve dve ova priča ima tešku atmosferu i može biti odlična, ali... Mane, nikada se ne obračajte čitaocu toliko direktno učinite to suptilnije. Druga stvar koja me smeta je što je cela priča zasnovana na nečemu što bi lovci odavno trebali znati, a nije objašnjeno zašto ne znaju.
Više možete postići sa lepim rečima i pištoljem nego samo sa lepim rečima.

Post Reply