Knjige, romani, novele, tomovi, serijali, knjižice, knjižurine, podmetači za nogare, papir, spisi, svete knjige, zbirke

Jer nekada treba napraviti i pauzu tokom pisanja/štavljenja.
Scordisk
Nadjaguar

Knjige, romani, novele, tomovi, serijali, knjižice, knjižurine, podmetači za nogare, papir, spisi, svete knjige, zbirke

11 Feb 2018, 19:50

ee da, remark, a vidčeš, i seliion, nije bio vatrni ratnik, kao što niko od njih nije bio, pa su mahom gledali svi da se sklone u komoru ili bolnicu. ali je ipak proša sve četiri godine (otišao je sa osamnaest kao dobrovoljac, profesor u školi ih sve naložio da se prijave), i dobro su ga osolili šrapnelima

Nije loša godina potopa, samo nije na nivou Antilope i Kosca :D Al svakako pročitaj, daleko od toga da je sranje. Lud Adama bi mogao da pročitam, nisam ni znao da ima treći deo.

Urt novog sunca - posle postane još luđi no što je bio :D to je ustvari novela koja je izrasla u pet tomova. i da, sve su žene jako slične, samo su neke manje a neke više zle, ali sve hoće da seksualno iskoriste junaka :D:D
Gospodin Prdet

Indrik
Burseg

11 Feb 2018, 20:03

Scordisk wrote:
i da, sve su žene jako slične, samo su neke manje a neke više zle, ali sve hoće da seksualno iskoriste junaka :D:D
Baš kao i u stvarnom životu :D

Ostao sam dužan za svojih top pet, al sve mi se čini da ih i nemam, morao bih malo glavom promućkati
Hey hey, you wanna play
'Cos baby I can go and go
And every other day you're running off with so and so
Well, baby I would throw you if I didn't know you but I'm paying for it

Vedro nebo
VD kornjačinog vrača

12 Feb 2018, 08:46

Indrik wrote:
11 Feb 2018, 20:03
Scordisk wrote:
i da, sve su žene jako slične, samo su neke manje a neke više zle, ali sve hoće da seksualno iskoriste junaka :D:D
Baš kao i u stvarnom životu :D

Ostao sam dužan za svojih top pet, al sve mi se čini da ih i nemam, morao bih malo glavom promućkati
Jadni vi siroti muški... :roll:
Number 5: Error. Grasshopper disassembled... Re-assemble!

Indrik
Burseg

12 Feb 2018, 15:05

Čekamo tebe da nam pokažeš top pet!
Hey hey, you wanna play

Vedro nebo
VD kornjačinog vrača

12 Feb 2018, 18:50

Uh, mojih top 5 su užasno promenljiva kategorija.
Trenutno je na vrhu liste Saramago koji me fascinira time što je 'šta ako' momenat doveo do savršenstva.

Za SF mi je Asimov na vrhu liste ali i većina stare garde izuzev Klarka. Njega ne volem. Što se tiče EF nemam nekog favorita, nisam preterani Tolkin fan. Ali jesam Poterfan - da možete me razapeti na krst ali to je sasvim pristojan YA serijal (bez pretenzije da bude ozbiljna književnost kao neki drugi autori što poturaju YA za sve generacije).
Iščitala sam većinu klasika i zaključila da se ne slažem sa izborom njihovih knjiga koje stavljaju u lektire.
Isto tako, sa izuzetkom Rjunosukea (i da, Mišime, dobro i Banana Jošimoto je ok) nisam preterano luda za japanskim piscima iako bi ih trebalo čitati, raznovrsni su i fantastika im je prirodna. Meni je potreban poseban štimung za njih.

Volim i detektivske i vestern romane (moram nekad i mozak da odmorim). I najbolji detektiv svih vremena je Holms ali je najbolji pisac Agata.
Number 5: Error. Grasshopper disassembled... Re-assemble!

Eli
Polumag

23 Apr 2018, 18:17

A zašto je ovako dobra tema zamrla? :(
"Čak i da nam zatreba samo jednom u životu, mač treba uvek nositi."
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.
Samoća je put kojim sudbina želi čovjeka dovesti sebi samome."

Indrik
Burseg

24 Apr 2018, 12:40

Pa piši šta čitaš... Ja trenutno čitam Feista i prvi dio Riftwar sage, onako mi, jeste da nisam ništa ni očekivao. Baš odoh danas do biblioteke...
Hey hey, you wanna play

Eli
Polumag

06 May 2018, 13:34

Indrik wrote:
24 Apr 2018, 12:40
Pa piši šta čitaš... Ja trenutno čitam Feista i prvi dio Riftwar sage, onako mi, jeste da nisam ništa ni očekivao. Baš odoh danas do biblioteke...
Momentalno čitam Tolkinovu biografiju. Fina knjižica. :D
"Čak i da nam zatreba samo jednom u životu, mač treba uvek nositi."
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.
Samoća je put kojim sudbina želi čovjeka dovesti sebi samome."

Indrik
Burseg

06 May 2018, 19:42

Ja čitam Age of Assassins od R.J. Bakera, prvi dio trilogije The Wounded Kingdom, fantasy, pisano iz prvog lica, glavni lik neki klinac, član gilde ubica i tako, nije da sam nešto oduševljen, još uvijek čekam da me osvoji :D Zašto su u svim novijim serijalima fantastike glavni likovi ubice, lopovi ili neki plaćenici? Već mi ide na živce...
Hey hey, you wanna play

ratiger
Polumag

06 May 2018, 23:28

Stari Zavet :) Prevodim neko tumačenje Knjiga o Postanju pa da ubacim originalne citate.
Pensamientos del Rata-tiger.

Post Reply